HFM

Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie

TEMAT:

VCV Rack modular madness :-) 2023/12/02 21:09 #452377

Niestety, jednak odsłuch z wejść 1 i 2 w Studio24c jest mono...
dopiero w StudioOne można ustawić, żeby wejścia 1, 2 były traktowane jako kanały lewy i prawy.

To powiem Ci, że słabiutko, jeżeli z poziomu Universal Control nie można ustawić routingu :(
Zajrzałem do manuala i faktycznie do konfiguracji tylko parametry interfejsu i 0 możliwości konfiguracji wej/wyj

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez PWA.

VCV Rack modular madness :-) 2023/12/04 13:01 #452378

PWA, wysłałem Ci prywatną wiadomość.
Piszę o tym tutaj, bo nie raz zdarzało się, że te wiadomości nie dochodziły :-/

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

VCV Rack modular madness :-) 2023/12/04 18:45 #452379

Edgar, odpowiedź wysłałem Ci na podany email.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

VCV Rack modular madness :-) 2023/12/09 21:35 #452382

Koledzy, w środę przyszedł PRO-800 a wczoraj doszedł stand na 3 modułu Behringera. Dzisiaj to wszystko zamontowałem i wygląda to tak :)


A tak po zamontowaniu na standzie
Załączniki:

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

VCV Rack modular madness :-) 2023/12/10 11:08 #452384

O, widzę dwa o które sam pytałem. Wygląda poważnie, a możliwości kształtowania brzmień powinno Ci na trochę starczyć ;)

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

VCV Rack modular madness :-) 2024/01/04 11:59 #452420

Myślicie, że jest szansa na ogarnięcie używanego kompa w okolicach tysiaka pod jakiegoś DAWa ?
Planuje kupić jakieś śwież Studio One, może uda się w ramach 50% ulgi uczniowskiej, ale nie upieram się przy Studio One, bo jak konfiguracja pozwoli na FL czy Abletona to dramatu nie będzie. Nie mam zamiaru realizować 120 śladów pod orkiestrę, tylko 20-kilka pod domowe plumkanie z wirtualnych instrumentów.
Szukam w AMSO bo znam ich od lat i nigdy się nie zawiodłem. Wiem tyle, że potrzebuję min. szybkiej i3 lub i5 oraz co najmniej 16GB. Monitor mam już ogarnięty, więc szukam samej budy. Jest tu coś na czym można by podziałać?

amso.pl/pol_m_Produkty_Komputery-poleasi...ter_traits%5B146%5D=

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

VCV Rack modular madness :-) 2024/01/04 13:57 #452421

Od biedy ten:
amso.pl/product-pol-246044-Komputer-Stac...Windows-10-Home.html
Pamiętaj jednak, że w większości współczesne instrumenty wirtualne są łakome na zasoby i są niestety pisane w językach wysokopoziomowych. Pozytywnie wyróżnia się Full Bucket...nie dość, że za free, to do tego pisane w C++, więc dość "lekkie" i litościwe dla zasobów ;)
www.fullbucket.de/music/vst.html

Jeżeli chodzi o DAW, to polecam Cakewalk...kiedyś płatny, teraz za free, ale od roku już nie rozwijany, bo BandLab ma wznowić Sonara, ale już płatnego. Po tym Cakewalk będzie zdjęty ze strony, więc warto się pośpieszyć.
www.bandlab.com/products/cakewalk
Oczywiście Reaper też jest godny rozważenia, bo przez 60 dni jest za free a później też można z niego korzystać za darmo, ale przypomina się od czasu do czasu, żeby wykupić licencję, której cena jest śmieszna, bo 60$ dla hobbystów, jak my ;)
www.reaper.fm/

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez PWA.

VCV Rack modular madness :-) 2024/01/04 17:53 #452422

Moja serdecznie dziękować.

Ten komp i zupełnie zapomniany przeze mnie Reaper (jest nawet spolszczenie :woohoo: ) będzie musiał wystarczyć.
O "riperze" czasem nam na zajęciach wspominali, jako o jednej z wielu opcji, no ale z racji nauki na SO i PT jakoś tak się to rozmyło i uznałem, że sensowne DAWy są w przedziale min. 1,5-3 tyś.
Oglądam w między czasie klawiatury sterujące i na szczęście da się znaleźć coś taniego (4-5 stów) i sensownego jako wyzwalacz brzdąknięć. Było by z większym rozmachem, ale budżet mam puki co napięty jak plandeka na Żuku, więc może kiedyś bardziej poszaleję jak pozbędę się np. głupiego nałogu kupowania jedzenia, benzyny i robienia opłat ;)

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

VCV Rack modular madness :-) 2024/01/04 21:21 #452423

Ten komp i zupełnie zapomniany przeze mnie Reaper (jest nawet spolszczenie :woohoo: )
John, pamiętaj, że spolszczenie jest z 2013 i było robione do wersji 4.x. Teraz jest wersja 7.x, więc nie jestem pewien, czy to będzie ze sobą gadało ;)
Zachęcam jednak do Cakewalk, bo to dobry, stary DAW z tradycją. Ja tak na wszelki wypadek ściągnąłem go jakiś czas temu, odpaliłem na 1-2 godz. i stwierdziłem, że jest naprawdę "poukładany" i dość intuicyjny. Zainstalować zawsze można, bo przecież jeść nie woła na dysku ;)
Użyjesz albo nie użyjesz, ale ściągnąć zawsze warto dopóki go nie zdejmą ze strony ;)

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez PWA.

VCV Rack modular madness :-) 2024/01/05 08:12 #452424

Ściągnąłem to spolszczenie tylko, że nie ogarniam jak je podpiąć, ale w sumie to czy nie lepiej działać na angielskiej wersji skoro pewne terminy funkcjonują powszechnie w DAW-ach i ogólnie języku realizatorów i producentów? Poza tym mam słownik Pro-Audio Krzysztofa Szlifierskiego to się w razie czego wspomogę. Mam też podręcznik do ProToolsa Krzysztofa Maszoty (ponoć już biały kruk).

Cakewalk zainstalowałem na razie tak "do powąchania" w pracy. Wrzuciłem sobie też Reapera na mojego małego lapka z linuxem.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

VCV Rack modular madness :-) 2024/01/05 14:37 #452425

Ja to spolszczenie kiedyś instalowałem, ale bardzo dawno temu, więc już nie pamiętam jak. Powiem ci tak...dziwnie DAW po polsku wyglądał ;)
EDIT
To jednak dość proste...na stronie jest instrukcja:
Language packs are small files which can be downloaded and will translate some or most of REAPER into another language. They are typically files named "<language name>.ReaperLangPack", and if you open them on the computer (either by doubleclicking or drag and dropping into REAPER) they will be installed into REAPER's LangPack folder, and REAPER will switch to use that language. Note that to use language packs, you need REAPER 4.20+. Switching languages requires restarting REAPER.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez PWA.

VCV Rack modular madness :-) 2024/01/10 12:51 #452439

Kupiłem Arturię Minilab 3 B)
Dziś albo jutro powinna dotrzeć do paczkomatu.
Mała, ale całkiem porządna i ze sporym pakietem programowych dodatków.
Reapera na razie odpalam na starym Core2Duo z 4GB. Zobaczymy kiedy dojdzie do końca swoich możliwości bo puki co sam odpalony na Win7 sięga raptem 1,2GB. Trzeba będzie grać w stylu "minimal" ;)

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

VCV Rack modular madness :-) 2024/01/10 16:05 #452440

No to gratulacje! :-) Arturia porządna firma i solidny sprzęt robi.
A nie myślałeś, żeby odrobinę dołożyć i kupić Keystep? Miał byś też sprzętowy sekwencer, o pół oktawy dłuższy manuał, wyjścia CV, wej/wyj do synchronizacji no i osobne gniazdo zasilające (praca bez kompa), a nie tylko przez USB C ;-)

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

VCV Rack modular madness :-) 2024/01/10 17:59 #452443

Ja to bym se nawet KeyLaba 61 kupił, ale jak już pisałem, budżet się nie spina i lepiej mieć już cokolwiek (choć całkiem porządnego i za 4,5 stówki) i powoli sobie klecić groove-y niż nic nie mieć i nic nie robić, oglądając co najwyżej kolejne tutoriale.

edyta: no i dupa bo Arturia nie oferuje sterowników pod win7. Kurtyna.
Natomiast Mint klawiaturę niby widzi (w terminalu) ale działać nie chce, więc i Reaper też nie odnotowuje obecności. Ech ... zbieramy na kompa z jakimś nowszym Winem.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez John 1.5 V.

VCV Rack modular madness :-) 2024/01/15 10:31 #452453

W ramach kącika - Very-Lo pro audio ;) - Win10 ogarnięty, niestety tylko 32bity, więc prawie wszystkie narzędzia do Arturii są poza zasięgiem. Aktualnie walczę z latencją i mam wrażenie, że to co optymistycznie pokazuje Reaper nie współgra z tym co odczuwam. No i 4GB jednak szybko znikają, ale ogólnie działa, aczkolwiek na razie be mapowania.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Moderatorzy: Maciej StryjeckiredakcjaModerator