HFM

Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie
  • Strona:
  • 1
  • 2

TEMAT:

Kabel zasilający, który nieco uspokoi Primare A30 2023/09/06 11:52 #452194

  • Mechanik Kudelski
  • Mechanik Kudelski Avatar Autor
  • Wylogowany
  • New Member
  • New Member
  • Posty: 25
Możecie coś polecić w miejsce seryjnego? Chcę trochę wygładzić dźwięk i nieco masy dodać, można to czytać, ze troszkę przyciemnić dźwięk. Wiem, ze można to osiągnąć sieciówką, bo miałem pożyczony od znajomego taki DIY i takie właśnie zmiany wprowadził ale miał robiony "na zamówienie" w oplocie i nie jest pewien co jest pod nim. Napisał do człowieka, który go robił i czeka na odpowiedź ale może w międzyczasie coś doradzicie?
Najchętniej coś z DIY, bo nie chcę kupować kabla w cenie wzmaka a nawet za połowę jego wartości, bo wiem, że lepiej kupić lepszy wzmak. Chciałbym się w 5 stówkach zmieścić. Reszty (głośnikowe i IC) nie ruszam, bo są ok więc chciałbym się tylko na tej sieciówce skupić.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Kabel zasilający, który nieco uspokoi Primare A30 2023/09/06 13:35 #452195

Neel N-7 gold lub Belden

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Kabel zasilający, który nieco uspokoi Primare A30 2023/09/06 14:16 #452196

  • Mechanik Kudelski
  • Mechanik Kudelski Avatar Autor
  • Wylogowany
  • New Member
  • New Member
  • Posty: 25
Dostałem info, że ten co miałem pożyczony to był jakiś Elecaudio ale facet nie pamięta który a kumpel nie chce tego pruć, żeby zobaczyć przewód. Znalazłem takie kabelki czy możecie coś o nich powiedzieć?

www.olx.pl/d/oferta/kabel-sieciowy-eleca...ml?isPreviewActive=0
www.olx.pl/d/oferta/kabel-zasilajacy-sie...r-CID99-IDV7g5j.html

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Kabel zasilający, który nieco uspokoi Primare A30 2023/09/06 15:07 #452197

Elecaudio CS-361B to świetny kabel byle nie na rodowanych wtykach sam mam 1 sztukę lecz ten kabel rozjaśnia nie przyciemnia.
Druga uwaga 1m to dyskwalifikacja 1,5-2 m to tak .
Jeżeli odpowiada 1m to mam wyśmienity kabel VIABLUE X60 kupiony na próbę ( właśnie wszystkie moje kable wymieniam na ViaBlu X40 i X60)

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez P-na.

Kabel zasilający, który nieco uspokoi Primare A30 2023/09/06 17:39 #452198

  • Mechanik Kudelski
  • Mechanik Kudelski Avatar Autor
  • Wylogowany
  • New Member
  • New Member
  • Posty: 25

Elecaudio CS-361B to świetny kabel byle nie na rodowanych wtykach sam mam 1 sztukę lecz ten kabel rozjaśnia nie przyciemnia.
Druga uwaga 1m to dyskwalifikacja 1,5-2 m to tak .
Jeżeli odpowiada 1m to mam wyśmienity kabel VIABLUE V60 kupiony na próbę ( właśnie wszystkie moje kable wymieniam na ViaBlu V40 i V 60)

A sam kupiłeś 1m? :) Swoją drogą to czemu nie może być 1 metr a musi 1,5?

Na pewno chodzi o v60 a nie x60? Czym się ten kabel charakteryzuje dźwiękowo?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Kabel zasilający, który nieco uspokoi Primare A30 2023/09/06 18:40 #452199

Fakt literówka pomyliłem z Volwo gdzie szukam części.
badabum.pl/recenzje/zasilanie/viablue-x60

Co do długości to 1,5m a najlepiej 1,8 to znana rzecz jest na ten temat wiele dyskusji ,polecam własne testy.

X60 kupiłem 1m tylko by przetestować mniejszym koszem ,obecnie Viablue mam 2 metrowe X40 3sz i X60 4 szt ,a dokupywać mam w planach co najmniej 4 szt do drugiego systemu i listew zasilających.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Kabel zasilający, który nieco uspokoi Primare A30 2023/09/07 09:56 #452200

Co do długości to 1,5m a najlepiej 1,8 to znana rzecz jest na ten temat wiele dyskusji ,polecam własne testy.

Rozwiniesz temat? Wszyscy na pewno chętnie skorzystają z rozwikłania zagadki 30 centymetrów.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Kabel zasilający, który nieco uspokoi Primare A30 2023/09/07 10:04 #452201

... kumpel nie chce tego pruć, żeby zobaczyć przewód
.

Jak najbardziej powinien to zrobić. Powinien zastosować metodę, skrupulatność i czujność jak przy kupowaniu używanego auta.
W ogóle zawsze polecam przekonywać się jak i z czego zrobione są dowolne audio akcesoria.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Kabel zasilający, który nieco uspokoi Primare A30 2023/09/07 10:32 #452202

  • Mechanik Kudelski
  • Mechanik Kudelski Avatar Autor
  • Wylogowany
  • New Member
  • New Member
  • Posty: 25

... kumpel nie chce tego pruć, żeby zobaczyć przewód
.

Jak najbardziej powinien to zrobić. Powinien zastosować metodę, skrupulatność i czujność jak przy kupowaniu używanego auta.
W ogóle zawsze polecam przekonywać się jak i z czego zrobione są dowolne audio akcesoria.

Dlatego wolę tu dopytać i samemu zrobić :)

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Kabel zasilający, który nieco uspokoi Primare A30 2023/09/07 11:30 #452203

Polecam zrobić to samo co tzw. "producenci" audiofilskich kabli, zwłaszcza polscy, choć nie tylko, czyli zaopatrzyć się w kable ogólnie dostępny jak np. Lapp, Supra albo coś z podobnej półki, dołożyć ekskluzywnie wyglądający oplot (najlepiej czarny ze złotymi akcentami) i w penis drogie wtyczki (najlepiej japońskie*) i tym samym stać się posiadaczem ultra hi-endowego kabla z tym, że za ułamek sklepowej ceny. Praktycznie zawsze robiłem kable sam, aczkolwiek nie zasilające bo nigdy nie było takiej potrzeby, głównie dlatego, że w moich klockach nigdy nie było bolca uziemiającego bo i po co.

Kupując coś ze wspomnianych firm mamy przynajmniej gwarancję co do materiału, konstrukcji, przekrojów i izolacji, jej bezpieczeństwa w temacie przebicia, upływności, oraz tego, że jest np. niepalna, czego w audiofilskich wynalazkach nie można być niestety pewnym, albo wręcz o tym w ogóle nie wspominają.

* - żart oczywiście

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez John 1.5 V.

Kabel zasilający, który nieco uspokoi Primare A30 2023/09/07 20:08 #452204

Co do długości to 1,5m a najlepiej 1,8 to znana rzecz jest na ten temat wiele dyskusji ,polecam własne testy.

Rozwiniesz temat? Wszyscy na pewno chętnie skorzystają z rozwikłania zagadki 30 centymetrów.

John 1.5 V dorwał się do kocimiętki i znów prowokuje cyt: ,,nie zemną te numery Brunner" raz już na te zachowania się wyraziłem, a temat był wielokrotnie wałowany.

Co do kabli DIY mnóstwo ich przewałkowałem a i fabryczne rozbierałem nawet te za 3,5 Tyś zł ,tak wiem z jakiego budulca są !

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Kabel zasilający, który nieco uspokoi Primare A30 2023/09/08 08:14 #452205

Pytanie o budulec nie było do Ciebie. Pytałem o rozwikłanie tajemnicy 30 cm, bo ja mam tylko taką propozycję, że jak jest 1,5m zamiast 1,8m to czasem trzeba przysunąć szafkę do gniazdka o owe tajemne 30cm :evil:

Tak coś przez ekran czuję, że skoro unikasz odpowiedzi cytując Klosa to tak naprawdę nie masz żadnych argumentów popierających tezę, że 1,8 kabla jest akustycznie, podkreślmy to - akustycznie - lepszy niż 1,5m. I jeszcze wypisujesz jakieś wyświechtane frazesy w stylu - to znana rzecz jest.

Czy ty się czasem słyszysz/czytasz ?

I owszem, przyczepiłem się kolejny raz ponieważ kolejny raz wypisujesz bzdury, brednie, farmazony, idiotyzmy, niedorzeczności i co tam słownik wyrazów bliskoznacznych jeszcze przewiduje.

A tak gwoli jeszcze obliczeń to przy 50 hercach i szybkości przepływów napięć (nie prądu) czyli np. również sygnałów rzędu (licząc na okrągło) 300 tyś. km/h. mamy długość fali na poziomie 6 tyś. km. Zastanów się teraz na spokojnie co w taki falowód może wnieść zmiana na poziomie 30cm i ile to będzie zer po przecinku i co to właściwie oznacza dla zasilacza, mostka prostowniczego i kondensatorów.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez John 1.5 V.

Kabel zasilający, który nieco uspokoi Primare A30 2023/09/08 14:38 #452206

Po raz kolejny odpowiadam ! Żaden TOTALNY UZURPATOR jakim jesteś ,nie sprowokuje mnie do do pyskówki .
Ktokolwiek by ktoś nie napisał to źle ! ,ponieważ z mych obserwacji jasno wynika iż to tylko ty rościsz sobie jak UZURPATOR prawo do odpowiedzi .

Więc stara baba to nawet z chodnikiem się kłuci!

A tu lektura:
Cyt -wystarczają, a długości korzystniejsze to najpewniej- 1,8 lub 2m, czyli wydawałoby się nazbyt długie
wpszoniak.pl/portfolio/okablowanie-sprzetu-zasilanie/

Cyt: kabel długości 2,0 m gra z większą przestrzenią i nawet bardziej relaksująco, ale ogólnie jest mniej wyraźny, słabiej zdefiniowany na basie i mniej precyzyjny w kwestii budowania obrazu muzyki. Zmiana na długość 1,7 m wydaje się oczywista.
black-rhodium.pl/black-rhodium-gigawatt-...-ktory-kabel-lepszy/
cyt: Kable zasilające – 2 metry
highfidelity.pl/@main-3509&lang=

Choć tyle ponieważ szkoda mego czasu na Tetryka który skutecznie zniechęca ludzi !

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Kabel zasilający, który nieco uspokoi Primare A30 2023/09/11 15:32 #452207

Ależ właśnie sprowokowałem :evil:

A teraz nieco o Twoich źródłach.
Zabawne, że jako gościa który ma potwierdzić twoje tezy podajesz "wpszoniaka", który jest wybitnie znany ze swojej turbo-voodoo- audiofilskości. Pozostałe, że tak zażartuję "artykuły" pisane są wybitnie na zamówienie, z resztą jeden jest nawet na stronie producenta kabli co stawia rzetelność, obiektywność i niezależność treści pod sporym znakiem zapytania. Czy ty nie rozumiesz, że "redachtory" piszą takie teksty we własnym dobrze rozumianym interesie w myśl zasady - "Im ten kable jest droższy, tym ... koniaczek? Podwójny, stać mnie"
Postudiuj proszę (w sensie - na konkretnych kursach, ewentualnie poczytaj literaturę) marketing i metody manipulacji w handlu. Jedynymi wygranymi w tej grze są producent, dystrybutor i jako ostanie ogniwo w tym łańcuchu pokarmowym - redakcyjny bajkopisarz. Za hajs, który ludzie wywalają na ultra drogie sieciówki wspomniane wyżej grono bawi się teraz świetnie na tropikalnych wyspach, a Ty siedzisz na dupie w pokoju i myślisz, że dostąpiłeś absolutu. Wywaliłeś kupę hajsu na zabawkę, która jedynie poprawia samopoczucie i dorabiasz do tego teorię, że to coś fizycznie zmienia. No śmieszne to jest.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez John 1.5 V.

Kabel zasilający, który nieco uspokoi Primare A30 2023/09/11 15:36 #452208

Choć tyle ponieważ szkoda mego czasu na Tetryka który skutecznie zniechęca ludzi !

Podkreśliłem sobie, a co B) i kłaniam się w podziękowaniu za wyrazy uznania. Czuje że moja misja ma sens.
Załóż jakiegoś "patronajta" to w podzięce postawię Ci wirtualną kawkę czy piwko.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez John 1.5 V.
  • Strona:
  • 1
  • 2
Moderatorzy: Maciej StryjeckiredakcjaModerator