HFM

Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie

TEMAT:

Oficjalny wątek gramofonowy 2008/09/29 11:31 #265709

Chyba nie ma czegoś takiego (wyszukiwarka jaka jest, każdy widzi) więc chyba nie zaszkodzi stworzyć. Tematów gramofonowych nie ma na tyle dużo, żeby zakladać oddzielne wątki np. dla wypoziomowania ale i nie na tyle mało, żeby temat zszedł po paru dniach z afisza.

Powiem wprost: kilka dni temu wyrychtowałem swój stary gramofon. Nie ma się czym chwalić ale i tak sie pochwalę: ów stary ale jary sprzet to (jakże by inaczej) Adam (GS 424), piękny dwudziestoletni. Wkładka jeszcze stara: Shure Encore Me 75-6 ale pewnie ją wymienię na jakąś Sumiko Pearl. Jedynie przedwzmacniacz to nówka: Cambridge Audio 640P

Mimo że z racji wieku jestem winylowym weteranem, to jednocześnie tak naprawdę nie wiem o gramofonach nic. Pewnie nie bedę na początku z tego powodu nawet zadawać pytań ale liczę, ze inni to zrobia za mnie. Na razie delektuję się muzyką ze starych winyli, przeważnie polskich. Brzmienie jakie jest, wiadomo, nawet w porównaniu z czeskimi z tamtych lat. Ale jaka zawartość - zaraz założę odpowiedni wątek w "Muzyce".

Pozdrawiam

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Oficjalny wątek gramofonowy 2008/09/29 17:00 #265762

Jestem za,tylko na tutejszym forum cóś słabiutko z analogową bracią i obawiam się,że dyskusji nie budiet.Obym się mylił.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Gramofon:SME,Ramię:SME,Wkładki:Benz,Dynavector,Pre RCM Sensor Prelude IC,Amp RCM Bonasus,Kolumny B&W Matrix,Nitty Gritty,Digital:niestety jest.

Oficjalny wątek gramofonowy 2008/09/29 18:09 #265768

Wstrzeliliście się. Ja nakupiłem winyli i wypożyczyłem szlifierkę Clearaudio Performance. Jutro odbieram preamp Primare R20, który już pewnie zostanie, a gramofon... zobaczymy. Na oku mam jeszcze VPI Scout podstawowy model, ale właściwie bardzo podobny do Clearaudio. Zobaczymy jak to wszystko będzie grało. Celowałem tak, żeby całość była mniej więcej w tej samej cenie, co Primare CD31, mam kilka płyt na winylu i CD do porównania. Obawiam się, że odtwarzacz będzie później stał tylko tak dla picu, a płyty pójdą do samochodu. Powiem tak, o wyższości gramofonu nad CD wiadomo od dawna, ale ja nigdy nie miałem ani gramofonu ani czarnych płyt, za to kompakty gromadziłem od dawna, więc jakoś tak trzymałem się srebrnych krążków, mając nadzieję, że przełom przyjdzie w postaci plików o takiej jakości, że i CD i winyl wymiękną i będziemy mieli prawdziwą rewolucję. Bo co to za problem zgrać muzykę w takim formacie, na jakim pracują dźwiękowcy w studiach, zbudować audiofilski serwer muzyczny i w ten sposób mieć i wygodę i świetną jakość. Od dawna kibicowałem plikom, ale widocznie nikt nie ma na to pomysłu i takiej rewolucji formatowej albo w ogóle się nie doczekam albo nastąpi to bardzo późno. Przy czym wielcy gracze albo się nie dogadają i każdy będzie lansował własny format i własną metodę dystrybucji plików, albo dogadają się w ten sposób, że wybiorą format najgorszy z możliwych. Jak ostatnio przeczytałem, że ich najlepszy pomysł to karty SD z plikami mp3 to mi już wszystkie członki opadły. Nie będę czekał na nie-wiadomo-co tylko przyłączę się do winylowców. A jeśli okaże się, że mamy na forum więcej zainteresowanych, to może uruchomimy oddzielną zakładkę. Jak jest PC Audio to chyba może być i analog, ale musi się uzbierać trochę chętnych. Pozdrawiam.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Tomasz Karasiński

Oficjalny wątek gramofonowy 2008/09/29 18:31 #265773

Może tak źle nie będzie, a to fotki mojego nowego nabytku

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Oficjalny wątek gramofonowy 2008/09/29 18:52 #265777

Piękny Gar,piekny :)

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Gramofon:SME,Ramię:SME,Wkładki:Benz,Dynavector,Pre RCM Sensor Prelude IC,Amp RCM Bonasus,Kolumny B&W Matrix,Nitty Gritty,Digital:niestety jest.

Oficjalny wątek gramofonowy 2008/09/29 19:15 #265780

Piękny to on będzie za jakieś dwa tygodnie , ramię widoczne na zdjeciu jest uszkodzone, ale mam już gotowe do zamontowania SME 3009 .
Czy może ktoś z forumowiczów zna się na tych ramionach ? , nie jestem pewny który to jest model a ta informacja jest potrzeba do montażu

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Oficjalny wątek gramofonowy 2008/09/29 19:48 #265786

Nie mam czarnych płyt, poza tym potrzebowałbym oprócz pre i gramofonu, myjkę do płyt, De Mag Furutecha, Destat Furutecha, prasowalnice do płyt i Bóg wie co jeszcze :wink:
www.furutech.com/a2008/reviewc.a ... &r2_no=143
www.furutech.com/a2008/reviewc.a ... &r2_no=229
www.furutech.com/a2008/reviewc.a ... &r2_no=220
www.furutech.com/a2008/reviewc.a ... &r2_no=149

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Oficjalny wątek gramofonowy 2008/09/29 19:52 #265788

www.avaxhome.ws/music/jazz/Laure ... Audio.html - a tu macie coś co Was może zniechęcić nieco do czarnych płyt :wink:

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Oficjalny wątek gramofonowy 2008/09/29 20:44 #265804

taipan3 napisał: Piękny to on będzie za jakieś dwa tygodnie , ramię widoczne na zdjeciu jest uszkodzone, ale mam już gotowe do zamontowania SME 3009 .
Czy może ktoś z forumowiczów zna się na tych ramionach ? , nie jestem pewny który to jest model a ta informacja jest potrzeba do montażu


SME dodaje do swoich ramion doskładne szablony,według tego szablonu,powinieneś bez problemu zamontowac ramię.Trzeba oczywiście wykazać się zdolnościami manualnymi,jeśli masz takowe, to montaż do plinty nie będzie skomplikowany.Jeśli nie masz,zapytaj u dystrybutora SME,powinien Ci pomóc.Poza tym jest to doskonałe i relatywnie niedrogie ramię.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Gramofon:SME,Ramię:SME,Wkładki:Benz,Dynavector,Pre RCM Sensor Prelude IC,Amp RCM Bonasus,Kolumny B&W Matrix,Nitty Gritty,Digital:niestety jest.

Oficjalny wątek gramofonowy 2008/09/29 21:09 #265811

Zyzio i bananamour, usunąłem całą waszą "dyskusję". Powinniście dostać po ostrzeżeniu. Teraz daruję, ale obydwu będę mieć na oku.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Moderator

Oficjalny wątek gramofonowy 2008/09/29 21:21 #265814

moderator napisał: Powinniście dostać po ostrzeżeniu


Nie chcę takich "forów" - jeśli już Pan Moderator pisze o ostrzeżeniach i KASUJE wpisy (proszę przeglądnąć kilka "wypasionych" wątków, które śmierdzą jatką na kilometr, a mają się dobrze), to niech przynajmniej zrealizuje proroctwa, a nie zachowuje się jak kolejne ekipy rządzące...

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Oficjalny wątek gramofonowy 2008/09/29 21:26 #265816

Ja jestem jak najbardziej za tym wątkiem , a nawet zakładką. No właśnie czemu jej jeszcze nie stworzono??. Ponadto jak na razie ostały mi się płyty bo gramofon, który miałem poszedł w dobre ręce , a ja jeśli już to kupię coś naprawdę dobrego. Naprzykład takie Clearudio Performance. Kórnik słuchałem, Mniód na uszy :wink: Choć dizajnem bardziej przemawia do mnie VPI. Nie mniej bardzo , bardzo jestem za... :)

pzdr.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

” Dźwięki nie są od tego by przeszkadzały, są od tego by za nimi tęsknić”
Fismoll

Oficjalny wątek gramofonowy 2008/09/30 22:09 #266043

tia... i wątek się rozwija jak cholera. AS to analogiem się tu nie przebije

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

"Dyplomata to człowiek, który dwa razy pomyśli zanim nic nie powie."
Mało pisz dużo czytaj, to fajnie będzie na forum.

Oficjalny wątek gramofonowy 2008/09/30 22:48 #266062

>>Ja jestem jak najbardziej za tym wątkiem , a nawet zakładką. No właśnie czemu jej jeszcze nie stworzono??
Zakładka nie powstała bo dyskusja upadła, a zapytanie było jakiś czas temu. Wiem bo byłem za zakładką.
pozdr.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ciężko jest lekko żyć!

Oficjalny wątek gramofonowy 2008/09/30 23:05 #266066

Zakładkę można stworzyć, jeśli jest naprawdę spore zainteresowanie tematem. Jeśli tak się stanie, trzeba będzie do niej poprzenosić wątki o gramofonach i analogu. Możecie wyszukać takie wątki na forum i wrzucić tutaj linki do nich? Jeżeli naprawdę będzie ich sporo, można pomyśleć o nowej zakładce. Kiedy tworzyliśmy zakładki PC Audio czy Przenośne Hi-Fi, od razu zostało do nich przeniesionych po kilkadziesiąt wątków. Mam wrażenie, choć może się mylę, że na naszym forum zainteresowanie analogiem jest nawet mniejsze, niż empetrójkami. Jeśli tak jest, to nie ma sensu wydzielać zakładki, która będzie świeciła pustkami. Lepiej, żeby na pierwszej stronie w Stereo były dwa wątki, to w niczym nie przeszkadza. W razie czego można zrobić ankietę. Pozdr.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Tomasz Karasiński
Moderatorzy: Maciej StryjeckiredakcjaModerator