HFM

artykulylista3

 

Audio-gd Master 11

4651062016 004
Firmę Audio-gd założył He Quinghua, znany w środowisku hi-fi po prostu jako Kingwa. Ten uzdolniony Chińczyk wywodzi się ze świata DIY. Rozgłos zyskał po zajęciu pierwszego miejsca w konkursie konstruktorów, organizowanym przez National Semiconductor. Nie ma to jak dobry start.

Audio-gd najszybciej zdobyło popularność wśród entuzjastów wysokiej klasy słuchawek. Zbalansowany przedwzmacniacz Phoenix stanowił swego czasu jedno z nielicznych i przy¬¬stępnych cenowo urządzeń, które potrafiło okiełznać wyjątkowo problematyczne i wymagające wobec towarzyszącej elektroniki Sennheisery HD 800. Dalej było już z górki. 

 


 

Unison Research SH

4851042016 002
Unison Research powstał w 1987 roku. Od początku głównym konstruktorem jest Giovanni Maria Sacchetti. Urodzony w 1945 roku, pasję do muzyki odziedziczył po ojcu pianiście. Studiował elektronikę. Przez ćwierć wieku uczył, a równocześnie budował wzmacniacze lampowe.

Pierwszym modelem Sacchettiego był Triode 20. Następny, Simply Two, wyraźnie zaznaczył obecność włoskiej manufaktury na audiofilskiej mapie Europy. Później poszło już z górki. Pojawiły się kolejne modele, w tym ponadczasowe konstrukcje, jak Absolute 845. Wszystkie dawały jasno do zrozumienia, że Włosi wiedzą, co robią.
Pomimo faktu, że Unison Research pozostaje wierny tradycyjnej technice lampowej, uważnie obserwuje współczesne trendy. Dobrym przykładem jest wzmacniacz słuchawkowy/DAC SH.


 

 


 

Auralic Taurus MKII - Nagroda roku 2016

2833 0708 2015 01Untitled-1

Auralic zdobył uznanie entuzjastów dobrego brzmienia dzięki przetwornikowi Vega. To realny dowód na to, że high-end nie musi kosztować majątku. Producent z Hongkongu ma jednak więcej asów w rękawie.

Kolejnym jest Taurus MKII – jedyny wzmacniacz słuchawkowy w katalogu.


 

Burson Conductor Virtuoso

2831112015 001
Australijska firma Burson jest znana każdemu entuzjaście porządnych słuchawek, a także fanom niewielkich wzmacniaczy stereo. Miłośnicy dobrego dźwięku lubią ją też za atrakcyjną relację jakości do ceny. Dwie konstrukcje doczekały się ostatnio niemałych zmian.

Jedną z nich jest wzmacniacz słuchawkowy Conductor Virtuoso.
Auralic Taurus MKII

2833 0708 2015 01
Auralic zdobył uznanie entuzjastów dobrego brzmienia dzięki przetwornikowi Vega. To realny dowód na to, że high-end nie musi kosztować majątku. Producent z Hongkongu ma jednak więcej asów w rękawie.

Kolejnym jest Taurus MKII – jedyny wzmacniacz słuchawkowy w katalogu.


Divaldi AMP01

divaldiamp

Divaldi to dość nowa polska marka, za którą stoją Włodzimierz Duval i jego wieloletni współpracownik – Waldemar Łuczkoś. Choć panowie znają się na elektronice, to dotąd nie udało im się wypłynąć na szerokie wody świata hi-fi. Dziś marka Divaldi zaczyna się przebijać do świadomości audiofilów. Dzieje się tak za sprawą nietypowego wzmacniacza słuchawkowego.W planach na przyszłość Divaldi ma kolumny podłogowe, głośnik centralny oraz zestawy na podstawkę. Nietuzinkowe wzornictwo AMP01 sugeruje, że kolumny tej firmy nie będą przypominać standardowych skrzynek, jakich pełno na rynku.