HFM

Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie

TEMAT:

Zagadki muzyczne 2017/09/02 19:57 #439185

Zespół miał bardzo udany start, zdobywając Grammy za debiut. Po pewnym czasie jednak nagroda ta został mu odebrana gdy menago ujawnił pewne fakty. Jakie powinno być pytanie do zagadki? I jaka odpowiedź?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Zagadki muzyczne 2017/09/02 21:55 #439186

Gerl ju noł its tru
u
u
u
aj law ju

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Zagadki muzyczne 2017/09/03 12:32 #439192

Ja, natürlich. Choć tak naprawdę to głównie chodziło mi o sprawdzenie czy ktoś do tego zacnego wątku zagląda.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Zagadki muzyczne 2017/09/03 13:30 #439194

  • Iro
  • Iro Avatar
  • Wylogowany
  • Hi-end
  • Hi-end
  • ...z konieczności streamuję radio internetowe
  • Posty: 4817

Adam Szulc napisał: Dzwon:


Ten temat był grany potem na początku chyba wszystkich wykonań dzwonowego utworu pod światłym kierownictwem wspomnianego lidera, zwanego Księciem Ciemności. Widocznie pianiści dostawali taki prikaz.

Słyszę temacik również za sprawą Alana Parsonsa w słynnym początku "Time", zatopiony w morzu innych brzdęków zegarowych.
(prawy kanał)*
_* ciekawe czy w wersji "na wynos" '73 jest tak samo? (nie chce mi się tymczasem sprawdzać) bo słucham właśnie ciekawostki - "Early Mix" by A. Parsons '72.
Tu artefaktów niemuzycznych więcej i bardziej rozbudowane. Brak C. Torry i jej wokalizy - miast tego jakieś głosy (z Houston, Texas?), dziwnie się tego słucha ale jest OK jak na razie... o! SAX w "Us and Them" inny i więcej go i inne piano, tytułowe słowa bez echa...

...co raczej ważne w tej wersji, mimo większej ilości efektów dźwiękowych, (np. śmiech po słowach "The Lunatic is..." jest 10x dłuższy i tyleż samo razy bardziej histeryczny)... to występuje dojmujący brak bicia serca na początku i na końcu!
W sumie słychać, że Alan lubił bardziej Gilmoura i Wrighta - jest ich grania więcej.
(jakość tych nagrań może nawet lepsza (?) niż wersji z 73.)

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

"... większość ludzi nie poznałaby dobrej muzyki, nawet gdyby podeszła ona do nich i ugryzła ich w dupę..."
Frank Zappa
Ostatnia edycja: przez Iro.

Zagadki muzyczne 2017/09/07 22:51 #439223

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Zagadki muzyczne 2017/11/18 18:40 #440221

  • Iro
  • Iro Avatar
  • Wylogowany
  • Hi-end
  • Hi-end
  • ...z konieczności streamuję radio internetowe
  • Posty: 4817
Nietypową zagadkę posiadam, oto nagranie z bardzo zacnej płyty (okładkę widać).


...a dziś tak sobie dla dużej przyjemności uzyskania, położyłem na talerzu ten winylek (first press!) B)
O czasie 1:02 pojawia się w tym nagraniu taki króciutki śmieszny motyw i powtarza się on jeszcze dwa lub trzy razy.
Skąd on pochodzi? Takie pytanie mam.
Jak wspomniałem zagadka jest nietypowa, albowiem z reguły obrazki z YT były prezentowane zazwyczaj jako odpowiedź i co ważniejsze w jej nietypowości, to to, że sam nie jestem pewien odpowiedzi, choć pewien pomysł mam.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

"... większość ludzi nie poznałaby dobrej muzyki, nawet gdyby podeszła ona do nich i ugryzła ich w dupę..."
Frank Zappa

Zagadki muzyczne 2017/11/19 08:33 #440223

Iro napisał: O czasie 1:02 pojawia się w tym nagraniu taki króciutki śmieszny motyw i powtarza się on jeszcze dwa lub trzy razy.
Skąd on pochodzi?

Ja znam to stąd:



en.wikipedia.org/wiki/Laurel_and_Hardy_music

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

"Klawo jak cholera!" :)

Zagadki muzyczne 2017/11/19 16:33 #440225

  • Iro
  • Iro Avatar
  • Wylogowany
  • Hi-end
  • Hi-end
  • ...z konieczności streamuję radio internetowe
  • Posty: 4817
To samo miałem na myśli.
To samo pokolenie? Młodsi chyba tego nie znają?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

"... większość ludzi nie poznałaby dobrej muzyki, nawet gdyby podeszła ona do nich i ugryzła ich w dupę..."
Frank Zappa

Zagadki muzyczne 2017/12/05 21:33 #440484

Był sobie zespół progrockowy i był w nim klawiszowiec, który tak dalece nie akceptował muzyki nagrywanej podczas ostatniej sesji z jego udziałem (potem zresztą do zespołu wrócił ale już mocno odmienionego, choć nie personalnie), że z nudów wpadł do studia, w którym po sąsiedzku nagrywał pewien band metalowy. Dzięki temu surowe brzmienie dwóch gitar i perkusji wzbogaciło się o syntezatorowe dygresje. Proszę wymienić bohaterów tej opowieści czyli nazwy obu zespołów. Dodanie nazwiska klawiszowca będzie wtedy czystą formalnością.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Zagadki muzyczne 2017/12/06 07:43 #440485

  • Iro
  • Iro Avatar
  • Wylogowany
  • Hi-end
  • Hi-end
  • ...z konieczności streamuję radio internetowe
  • Posty: 4817
Wspomniany zespół metalowy wydał właśnie ostatnią i pożegnalną swoją płytę koncertową, nagraną w rodzinnym mieście. Teraz na klawiszach zagrał syn tego co kiedyś miał dość (na chwilę) grania z zespołem prog.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

"... większość ludzi nie poznałaby dobrej muzyki, nawet gdyby podeszła ona do nich i ugryzła ich w dupę..."
Frank Zappa
Ostatnia edycja: przez Iro.

Zagadki muzyczne 2017/12/06 08:18 #440486

Czyżby:
Black Sabbath
Yes
Rick Wakeman?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Zagadki muzyczne 2017/12/06 09:15 #440487

Edgar napisał: Czyżby:
Black Sabbath
Yes
Rick Wakeman?


Zaiste. Zagadkę zadałem bez przesłuchania, a teraz słyszę, że Rick grał nie tylko na syntezatorze ale i fortepianie:

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Zagadki muzyczne 2017/12/06 10:06 #440488

To może teraz z klasyki polskiego punka:
gdzie wieje wiatr?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Zagadki muzyczne 2017/12/06 15:07 #440490

Edgar napisał: To może teraz z klasyki polskiego punka:
gdzie wieje wiatr
?


Ja znam tylko Wicher w polu dmie SBB:


Przy odrobinie dobrej woli można byłoby nazwać tę muzykę punkową, gdyby nie to chłopaki już wtedy umieli grać. To może jeszcze w rewanżu zadam zagadkę dotyczącą ich właśnie.

Najpierw łatwe do wyguglania: W którym roku i z jakim utworem wystąpili po raz pierwszy na Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu?.
I trudniejsze: Wykonując go jeden z muzyków zastosował nietypową technikę. Który i jaką?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Zagadki muzyczne 2017/12/07 20:55 #440495

Ja też mam zagadkę. Na dodatek sam nie znam do niej odpowiedzi! ;) :)
Pytam tutaj, bo nigdzie nie mogę znaleźć informacji na temat mnie interesujący.
Miałem okazję obejrzeć koncert-program Ricka Wakemana - Night Music. Kiedy on został nagrany, zarejestrowany? Wystarczy mi rok.

www.rwcc.com/product.asp?int_titleID=163

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

"Klawo jak cholera!" :)
Ostatnia edycja: przez fozzie.
Moderatorzy: Maciej StryjeckimlgredakcjaModerator