HFM

Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie

TEMAT:

Jaki Film Na Dzisiaj?? 2014/09/02 00:01 #418378

  • 3pwramp
  • 3pwramp Avatar
  • Gość
  • Gość
Powracam do filmu 'Mgła' jest to jeden z filmów o wyroku na ludzi, jak z serii zabaw Kowal w zombi, klątwy Tutenchamona, autoboty -to właśnie jest Kowal produkcji akcja i to prawdziwa w komputerze i nie daje się bogu nudzić, ale niech sam się tym wszystkim bawi z zabijania samego siebie. Czy nie jest żałosne jak robione nim autoboty jak Optimus lecą zabić swojego stwórcę, bo się nimi zabawia i poleciał rozwalić Kowal komputer i może to nawet to zrobił, ale jej to jak na razie nie przeszkadza. Oszukane i robione istoty. Nawet mnie na koniec filmu 'Mgła' zrobili dzieckiem i wyglądało to jak maszyny katapulty z przywiązanymi więźniami, jak za średniowiecza.
Ciekawe, bo kiedyś w dzień nagle powstała w Stalowej Woli niewąska mgła i ktoś nawet krzyknął, ale dosyć szybko się cofnęła i widocznie coś nie wyszło -jakby z komputera do rzeczywistości przenika, to nawet ciekawe.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Jaki Film Na Dzisiaj?? 2015/09/01 12:04 #426719

Nie wiem gdzie to umieścić. To wpiszę tutaj.
W niedzielę, 6 września, TVP2, godz 23:10 (jeżeli nic się nie zmieni) rozpoczyna się serial (12 odcinków) dokumentalny "Historia jazzu".
Pewnie niektórzy obejrzą ;) :)

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

"Klawo jak cholera!" :)

Jaki Film Na Dzisiaj?? 2015/09/01 12:46 #426720

fozzie napisał: Nie wiem gdzie to umieścić. To wpiszę tutaj.
W niedzielę, 6 września, TVP2, godz 23:10 (jeżeli nic się nie zmieni) rozpoczyna się serial (12 odcinków) dokumentalny "Historia jazzu".
Pewnie niektórzy obejrzą ;) :)


Pora niezbyt wczesna, trzeba będzie nagrywać dzięki za info :)

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Jaki Film Na Dzisiaj?? 2015/09/01 13:00 #426721

  • Iro
  • Iro Avatar
  • Wylogowany
  • Hi-end
  • Hi-end
  • ...z konieczności streamuję radio internetowe
  • Posty: 4817
Sprawdziłem program - faktycznie, hmmm 12 odcinków po godzinie - zobaczymy jak wybiórcza będzie, produkcja usa/gb ...co z kontynentalnej europy uznali za wkład w historię?
Jakby nie było, lepszy rydz...
A kuku - już przy pierwszym odcinku - BęC!!! kolizja czasowa - początek pierwszego odcinak 23:10, tymczasem na tvp kultura o 23:05 mamy wciąż żywą i żywotną spersonifikowaną historię jazzu - The Wayne Shortrer Quartet i enigmatycznie "koncert".
Jak To nagrać? Jak żyć panie...?
Dwa dekodery trza będzie zatrudnić. Gdyż nie posiadam wypasa, któren ma zdolność i kilka na raz rec.'ować.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

"... większość ludzi nie poznałaby dobrej muzyki, nawet gdyby podeszła ona do nich i ugryzła ich w dupę..."
Frank Zappa
Ostatnia edycja: przez Iro.

Jaki Film Na Dzisiaj?? 2015/09/01 13:35 #426724

The Wayne Shortrer Quartet ! W takim razie i ja mam ten sam dylemat ! Chociaż audio sobie na kompa nagram z dekodera, bo mój niestety nie zapisuje na dysku takich rzeczy.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Jaki Film Na Dzisiaj?? 2015/09/10 08:14 #426903

  • Iro
  • Iro Avatar
  • Wylogowany
  • Hi-end
  • Hi-end
  • ...z konieczności streamuję radio internetowe
  • Posty: 4817
Jakieś opinie, przemyślenia?
Ktoś widział, słyszał?

Jak chodzi o serial "Jazz" - już wiemy - to historia dżezu hamerykańskiego ma być, nie "powszechna", jednak wiadomo skąd i dlaczego się wziął gdzie indziej.
Pierwszy odcinek, narracja zachęcająca, materiały znane ale ciekawe, będę nagrywał/oglądał ciąg dalszy...moja bajka w tym gatunku zaczyna się trochę później.

Teraz koncert Wayne'a - cud, mniód, orzeszki.
Dalej, i co z tego wynikło - w wątku "co nowego na półce".

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

"... większość ludzi nie poznałaby dobrej muzyki, nawet gdyby podeszła ona do nich i ugryzła ich w dupę..."
Frank Zappa

Jaki Film Na Dzisiaj?? 2015/09/11 21:45 #426978

Ja oglądam sobie stary ale jary serial The X-files. Zaczynam 4 sezon.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Jaki Film Na Dzisiaj?? 2017/09/27 15:58 #439346

Na dzisiaj Gone Girl w reżyserii Davida Finchera

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Jaki Film Na Dzisiaj?? 2017/12/13 11:27 #440879

  • Iro
  • Iro Avatar
  • Wylogowany
  • Hi-end
  • Hi-end
  • ...z konieczności streamuję radio internetowe
  • Posty: 4817
A może by tak polskie etiudy filmowe, z łódzkiej szkoły.
Właśnie udostępniono - warto poszukać obejrzeć.
Będą kolejne, odnowione cyfrowo.
etiudy.filmschool.lodz.pl/catalog?page=1

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

"... większość ludzi nie poznałaby dobrej muzyki, nawet gdyby podeszła ona do nich i ugryzła ich w dupę..."
Frank Zappa
Ostatnia edycja: przez Iro.

Jaki Film Na Dzisiaj?? 2017/12/15 14:06 #440905

  • Iro
  • Iro Avatar
  • Wylogowany
  • Hi-end
  • Hi-end
  • ...z konieczności streamuję radio internetowe
  • Posty: 4817
Tym razem nie na "dzisiaj" a na niedzielę.
TVP Kultura, 17 XII godz. 23:15
Kolejna okazja by obejrzeć dokument "Miłość" o grupie Miłość.
To pozycja również dla tych, co to jeszcze nie są przekonani, że JAZZ może być i FAJNY JEST!

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

"... większość ludzi nie poznałaby dobrej muzyki, nawet gdyby podeszła ona do nich i ugryzła ich w dupę..."
Frank Zappa

Jaki Film Na Dzisiaj?? 2017/12/17 10:24 #440909

A ja se oglądam stare (w większości czarno-białe) i krótkie filmy z serii "Alfred Hitchcock przedstawia". Na razie zaopatrzyłem się w trzy DVD, a mam zamiar w więcej. "Przestawia" nie oznacza "reżyseruje" ale fani Mistrza Alfreda (których nazwiska najczęściej nie były mi znane) zostali przez niego wybrani nie bez powodu. Nie wiem tylko czy ktokolwiek z fanów współczesnych kryminałów byłby w stanie docenić tę Sztukę.

Każdy z filmów Mistrz zapowiada osobiście ujawniając nieznaną mi wcześniej cechę: poczucie humoru. Można powiedzieć, że klasyczne angielskie ale bardzo przypomina mi ono niektóre dialogi z Kabaretu Starszych Panów. Które oczywiście mogły być angielskie z ducha, choć raczej nieprzetłumaczalne na inny język, podczas gdy w drugą stronę to działa. Np. tak: "Wziąłem udział w sześciodniowym wyścigu kolarskim i skończyłem go jako pierwszy. Już po pięciu minutach".

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Jaki Film Na Dzisiaj?? 2017/12/17 12:34 #440911

  • Iro
  • Iro Avatar
  • Wylogowany
  • Hi-end
  • Hi-end
  • ...z konieczności streamuję radio internetowe
  • Posty: 4817

Adam Szulc napisał: A ja se oglądam stare (w większości czarno-białe) i krótkie filmy z serii "Alfred Hitchcock przedstawia"(...)

A ja se pamiętam, że oglądałem filmy z tej serii (jak starzy pozwolili) jeszcze w czasach, kiedy był jeden jedyny (i słuszny) program...miało to taką zaletę, że nie trzeba było podnosić się z fotela by zmienić program i nikt o tym nie myślał, że może ich być więcej (!?)
Pamiętam pana Alfreda i jego zagadkowo-humorystyczne przedmowy.
A to jest oryginalnie w colour? Bo wtedy mój tv set był jeszcze monochrom.
Pamiętam też, tak mi na strumieniu wspomnień się nawinęło, jak już później, bo tv set colour by Rubin i to już kiedy trzeba było d*** ruszyć by przestawić na 2 pr zapuszczano przez jakiś czas horrory kl.B ale za to "kultowe", kultowej wytwórni "Hammer Horror".
To już musiało być za czasów prezesury ekscentryka Szczepańskiego.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

"... większość ludzi nie poznałaby dobrej muzyki, nawet gdyby podeszła ona do nich i ugryzła ich w dupę..."
Frank Zappa
Ostatnia edycja: przez Iro.

Jaki Film Na Dzisiaj?? 2017/12/18 17:53 #440919

Iro napisał: ... A to jest oryginalnie w colour?


Zapowiedzi są czarno-białe (choc na razie obejrzałem tylko dwie płyty, a wyszło ich co najmniej 19, sądząc po numerze), natomiast niektóre nowsze filmy w kolorze. Co ciekawe, w większości są amerykańskie, a może nawet wszystkie.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Jaki Film Na Dzisiaj?? 2018/01/23 20:10 #441383

Obejrzałem "Duże złe wilki" (מי מפחד מהזאב הרע) i nie bardzo wiem, w którym wątku ten film umieścić. Najlepiej byłoby założyć coś w stylu "Szczerze odradzam", a póki co najbardziej pasowałby do "Uwaga, beznadziejny film" ale niestety jest zrobiony bardzo sprawnie. Co jeszcze pogarsza sytuację, bo główną jego treścią jest bezinteresowne okrucieństwo. Więcej więc nie powiem, a pełne zachwytu recenzje kilku recenzentów, Quentina Tarantino oraz jury niektórych festiwali świadczą, że psychiatrom w przyszłości nie grozi bezrobocie. Być może również tym sądowym.

Do tej pory uważałem, że jeżeli komuś krwawe jatki sprawiają radość to mimo wszystko można mu polecić dzieła Tarantino. Sądziłem, że mordowanie ludzi jest tylko perwersyjnym sposobem na inteligentne rozśmieszanie. Jego opinia o "Wilkach" każe raczej sądzić, że to humor jest przykrywką dla morderczych upodobań reżysera. Mimo to obejrzałem, wbrew danym sobie wcześniej obietnicom*, "Nienawistną ósemkę" (The Hateful Eight). Humor najwyższej próby, chyba najlepsze dialogi ze wszystkich filmów QT, choć w oryginale łatwo zrozumieć można tylko udającego Anglika - reszta nawija po kowbojsku. Okrucieństwo w tarantinowskiej normie czyli w górnych strefach stanów wysokich.

EDYTKA:
* He, he, właśnie przeczytałem w Wiki, że Enio Morricone "po produkcji 'Django' powiedział, że nigdy nie będzie już pracował z Tarantino, ale zmienił zdanie i zgodził się na komponowanie dla reżysera". Czyli jest nas dwóch B)

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez Adam Szulc.

Jaki Film Na Dzisiaj?? 2018/10/17 22:10 #444889

Film nie na dzisiaj tylko na kiedyś w przyszłości:

"Ikar. Legenda Mietka Kosza" to film oparty na biografii tragicznie zmarłego w wieku 29 lat pianisty Mieczysława Kosza. W roli genialnego muzyka zobaczymy Dawida Ogrodnika. Partnerują mu m.in. Justyna Wasilewska, Piotr Adamczyk, Jacek Koman i Jowita Budnik. Film wyreżyseruje Maciej Pieprzyca. Za oprawę muzyczną odpowiada Leszek Możdżer. W Krakowie trwają właśnie zdjęcia do filmu.
kultura.onet.pl/film/wiadomosci/powstaja...mietka-kosza/kzx8n2h

Jedna z najpiękniejszych płyty polskiego jazzu:


I opowieść Marka Romańskiego, który zresztą kiedyś pisywał na tym forum:
hi-fi.com.pl/sylwetki-muzyczne-lista/109...5-przygod%C4%85.html

A gdyby ktoś chciał poczytać więcej, to trzeba się postarać o "Tylko smutek jest piękny" Krzysztofa Karpińskiego. Pewnie znajdzie się jakiś sprzedawca albo biblioteka.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Moderatorzy: Maciej StryjeckimlgbarthredakcjaModerator