HFM

Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie

TEMAT:

z czego najlepiej słuchać muzyke w samochodzie ? 2016/01/29 17:18 #430816

Zawody w najgłośniejsze pudło to trochę taka sztuka dla sztuki. Czy powinno się słuchać basu czy w ogóle jakiegokolwiek słyszalnego dźwięku o głośności 148 dB i więcej? Nie. To jest niebezpieczne dla zdrowia. Może niemal natychmiast uszkodzić słuch. Ergo dla nie-wyczynowca w tej dziedzinie to niestety, ale JEST bez sensu. Tak samo jak dla nie-gracza traktowanie gier komputerowych jako dyscypliny sportu jest bez sensu.
Poza tym chyba się już nie dowiem jak sprawić by kierowca miał poprawne stereo w aucie t.j. sweet spot. Skoro car audio i home audio są do siebie podobne to nie powinno być z tym problemu, prawda? ;)

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez mkapinski.

z czego najlepiej słuchać muzyke w samochodzie ? 2016/01/29 17:28 #430818

  • sounddesign
  • sounddesign Avatar
  • Wylogowany
  • New Member
  • New Member
  • dla nas nie ma rzeczy nie możliwych
  • Posty: 45
Odnośnie ciśnienia i słuchu uszkodzisz go szybciej stojąc przy głośniku generującym wysokie tony to po pierwsze po drugie rozmawiałem z lekarzem i powiedział że na pewno jest to mniej szkodliwe dla słuchu niż coś co emituje wysokie częstotliwości .Niski ton przeszywa cię na wylot "zatrzęsie wnętrznościami " ale wszystko w granicach rozsądku i nikt podczas odsłuchu nie siedzie w aucie jezlei już to na chwilę od 10 lat udzielam się w tego typu imprezach i nikt nie doznał uszczerbku an zdrowiu

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

z czego najlepiej słuchać muzyke w samochodzie ? 2016/01/29 17:41 #430819

mkapinski napisał: Zawody w najgłośniejsze pudło to trochę taka sztuka dla sztuki. Czy powinno się słuchać basu czy w ogóle jakiegokolwiek słyszalnego dźwięku o głośności 148 dB i więcej? Nie. To jest niebezpieczne dla zdrowia. Może niemal natychmiast uszkodzić słuch.

Tylko z tego co pamiętam w tej konkurencji na zawodach nikt nie siedzi w aucie, a sprzęt jest uruchamiany z pilota i mierzone jest ciśnienie akustyczne wewnątrz auta.
Naprawdę nie porównujcie niektórych konkurencji Car Audio do odsłuchów w domu bo się nie da i obie te rzeczy to dwa różne światy.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

"RACJA JEST JAK DUPA, KAŻDY MA SWOJĄ"
"Nikt nic nie czyta, a jeśli czyta, to nic nie rozumie, a jeśli nawet rozumie, to nic nie pamięta."-Lem

z czego najlepiej słuchać muzyke w samochodzie ? 2016/01/29 17:59 #430820

  • sounddesign
  • sounddesign Avatar
  • Wylogowany
  • New Member
  • New Member
  • dla nas nie ma rzeczy nie możliwych
  • Posty: 45
Jeżeli chodzi o stereo panie mkapinski przy nagłośnieniu seryjnym czyli gł montowanych fabrycznie możesz ratować się ustawieniami balansu w radiu. Natomiast w komponentach które ja posiadam czyli zestawie stereo w skład którego wchodzi zestaw trójdrożny czyli
TON NISKI BASS DRZWI
TON ŚREDNI SŁUPEK PRZÓD
TON WYSOKI TWEETER , SYCZEK SŁUPEK PRZÓD
pozycja siedzenia nie ma nic do rzeczy ton niski w drzwiach ( dól tam gdzie nogi) natomiast ton średni i wysoki na słupku średni ton jest emitowany ciszej skoncentrowany do środka a ton wysoki emitowany mocniej głośniej na boki =z każdej strony dociera dziwek z taką samą dawką.
Pozdrawiam

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez sounddesign.

z czego najlepiej słuchać muzyke w samochodzie ? 2016/01/29 23:19 #430834

sounddesign napisał: Jeżeli chodzi o stereo panie mkapinski przy nagłośnieniu seryjnym czyli gł montowanych fabrycznie możesz ratować się ustawieniami balansu w radiu. Natomiast w komponentach które ja posiadam czyli zestawie stereo w skład którego wchodzi zestaw trójdrożny czyli
TON NISKI BASS DRZWI
TON ŚREDNI SŁUPEK PRZÓD
TON WYSOKI TWEETER , SYCZEK SŁUPEK PRZÓD
pozycja siedzenia nie ma nic do rzeczy ton niski w drzwiach ( dól tam gdzie nogi) natomiast ton średni i wysoki na słupku średni ton jest emitowany ciszej skoncentrowany do środka a ton wysoki emitowany mocniej głośniej na boki =z każdej strony dociera dziwek z taką samą dawką.
Pozdrawiam

Rozumiem. Dziękuję za odpowiedź. Rzecz w tym że jeśli nie da się uzyskać nawet stereo to w mojej skromnej opinii nie warto inwestować w poprawę brzmienia samochodowego audio.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez mkapinski.

z czego najlepiej słuchać muzyke w samochodzie ? 2017/09/28 11:28 #439456

Ja słucham muzyki ze smartfona po prostu. Lubię mocne bity, dlatego zainwestowałem w dobre głosniki samochodowe.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Moderatorzy: Maciej StryjeckiredakcjaModerator