HFM

Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie

TEMAT:

Nowy numer HiFi i M 2022/12/15 17:35 #451838

John 1.5 V napisał: Te pieniądze, pomijając reklamodawców, biorą się z kieszeni kupujących magazyn. Reklamodawcy też dokładają się tylko dlatego, że ktoś magazyn kupuje i ogląda.


W miarę wolny rynek (a taki jest w przypadku magazynów hajfajowych) ma więcej plusów dodatnich ale ma i ujemne. M. in. takie, że dopóki ludzie kupują, to można niczego nie zmieniać, a nawet podnieść cenę jeżeli nabywca to zniesie.

Pisać "co bądź" za darmo można se do woli, ale jak bierzesz za to kasę to zobowiązuje Cię to to jakiegoś poziomu profesjonalizmu i rzetelności bo ktoś płacąc Ci zawiera z Tobą umowę - przekazuje Ci określoną kwotę za określony produkt, który jeśli się okazuje, że zawiera błędy, to wypadało by zwrócić część lub całość pieniędzy bo jako Twórca nie wywiązałeś się z umowy.


Nie wiem czy redaktorzy HFiM robią błędy ale zawsze można pójść do konkurencji a porzuconemu magazynowi wytoczyć proces jeśli poniosłeś jakieś straty. Tyle o stronie finansowej - mało, bo wyznaje przesąd, że nawet pisząc za darmo należy dochować rzetelności więc zostawmy już tyn piniądz.

Rozumiem, że w Polsce za gigantyczne kwoty można pierniczyć od rzeczy a nawet wprost kłamać nawet na państwowym instytucjonalnym poziomie, ale czy to jest to do czego mamy się przyzwyczajać i dążyć?


Ciepło, ciepło. Jeżeli jeszcze przyznasz, że nie tylko w Polsce za gigantyczne kwoty można pierniczyć od rzeczy a nawet wprost kłamać nawet na uniwersyteckim poziomie, to odetchnę z ulgą :)

A wracając do podawania rzetelnych informacji na temat parametrów - nie chodzi tu o dzielenie włosa na czworo, ale o tak prostą rzecz jak podanie czy kolumna opisana przez producenta jako 8ohm faktycznie spełnia wymogi, a te są określone - jeśli minimum impedancji wypada w okolicach 4 omów, zwłaszcza w rejonie niskich częstotliwości, to kolumn jest 4 omowa i kropka, niezależnie od tego co podaje producent-kłamczuszek w katalogu.


Zajrzałem do pierwszej recenzji na stronie HFiM:
hi-fi.com.pl/testy/kolumny/6027-wilson-audio-sabrina-x.html
a tam stoi m. in.: Impedancja 4 omy (min. 2,6 oma). Tylko nie wiem czy to informacja od producenta czy risercz Redakcji.

Może skoro redakcję stać na zakup często bardzo drogich kolumn czy wzmacniaczy na redakcyjny stan to może starczyłoby na zatrudnienie elektronika, który będzie potrafił zweryfikować kilka podstawowych parametrów jak np. impedancję wyjściową wzmacniacza słuchawkowego, impedancję kolumn, pasmo przenoszenia wzmacniacza, poziom zniekształceń, harmoniczne.


Niby racja ale (powtórzę) skoro ludzkość i tak kupuje magazyn, to po co przepłacać. A wyniki pomiarów i tak da się wyguglać w kilka sekund. Niekoniecznie po polsku ale rzadko w analogicznych periodykach - to najczęściej robota hobbystów. Natomiast z opinią znanego (sobie) recenzenta można zapoznać się kupując magazyn. Nawet jeżeli z nim się nie zgadzamy, to też jego recenzja daje pewne pojęcie o produkcie. Powiem więcej - cenniejszą informację uzyskamy od recenzenta, z którym nigdy się nie zgadzamy niż od takiego, z którym raz zgadzamy się, a raz nie.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Nowy numer HiFi i M 2023/03/19 10:28 #452020

Papamku, jak to jest z tym Cary? Piszesz o 700, wspominasz o 550 i 800, natomiast u konkurencji jest info, że 550 już nie ma. Jest 650, która zastąpiła 550 i 600.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

"(...) zresztą zamiast kraść jako dyrektor, fabrykant, sekretarz czy inny prezes, lepiej już kraść, par excellence, jako złodziej. Tak jest chyba uczciwiej."

Nowy numer HiFi i M 2023/04/11 18:38 #452042

Stryju, ale wiecie, że ten "głośniczek" w Studio 620 zejdzie znacznie niżej niż owe 50 Hz?

Panie Malinowski, skąd info o "lampowej" skuteczności Pieg? I owe 32 Hz, hmmmm... Papier wszystko przyjmie (to co producent umieści w katalogu).
Walenie w "bemben" czasem jednak przynosi efekty co widać na przykładzie Bowersów 704. Zręczne lawirowanie Stryja między danymi technicznymi, których nie może zweryfikować i... w dyplomatyczny sposób je pomija. Recenzja nic na tym nie traci. I tego się trzymajmy.

Panie Jacku, przy Wadaxie strony brakło. Czy taki był zamiar?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

"(...) zresztą zamiast kraść jako dyrektor, fabrykant, sekretarz czy inny prezes, lepiej już kraść, par excellence, jako złodziej. Tak jest chyba uczciwiej."
Ostatnia edycja: przez smykus_starszy.

Nowy numer HiFi i M 2023/04/12 10:00 #452043

Mnie zastanawia dlaczego płytka zwrotnicy w JBL Studio 620 jest złamana :dry:
Również zastanawiam się jaką funkcję pełnią niedokręcone wkręty i czemu dwóch brakuje.
hi-fi.com.pl/testy/kolumny/6141-jbl-studio-620.html

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Nowy numer HiFi i M 2023/04/12 10:23 #452044

Panie Malinowski, skąd info o "lampowej" skuteczności Pieg?

Zapewne stąd, że różni dystrybutorzy mają rozbieżne opinie na ten temat i część podaje 90dBm, a część nawet 92dB, ale oczywiście żaden nie podał przy jakim "WATażu" lub "VOLTażu" było to mierzone, zwłaszcza, że kolumny są pełną gębą 4 omowe i w związku z tym rozpiętość parametru skuteczność/czułość może być spora. Istnieje podejrzenie graniczące z pewnością, że mają tak na prawdę 87dB i to już chyba takie przyjazne lampom nie jest, aczkolwiek mordercze też nie.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Nowy numer HiFi i M 2023/04/13 15:36 #452045

Mnie zastanawia dlaczego płytka zwrotnicy w JBL Studio 620 jest złamana :dry:
Również zastanawiam się jaką funkcję pełnią niedokręcone wkręty i czemu dwóch brakuje.
hi-fi.com.pl/testy/kolumny/6141-jbl-studio-620.html

Ona nie jest złamana. Ona jest dzielona ;)

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

"(...) zresztą zamiast kraść jako dyrektor, fabrykant, sekretarz czy inny prezes, lepiej już kraść, par excellence, jako złodziej. Tak jest chyba uczciwiej."

Nowy numer HiFi i M 2023/05/10 01:28 #452097

Tytuł wątku będzie adekwatny do mojego pytania. Kiedy majowe wydanie Hi-Fi i Muzyka? Jest już 10 maja, a w aplikacji mobilnej cały czas na górze listy widnieje wydanie kwietniowe.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Nowy numer HiFi i M 2023/05/12 10:29 #452101

Majowy numer właśnie pojawił się w apce i wersji elektronicznej.
Miłej lektury!

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Hi-Fi i Muzyka
Muzyka łagodzi obyczaje, ale nic tak nie rozpala emocji, jak sprzęt służący do jej odtwarzania.
Ostatnia edycja: przez Zwoliński.

Nowy numer HiFi i M 2023/05/14 00:12 #452102

Majowy numer właśnie pojawił się w apce i wersji elektronicznej.
Miłej lektury!

Dzięki serdeczne. Wczoraj zauważyłem. Szczególnie cieszy mnie recenzja Diablo 120, bo jestem fanem sprzętu i dźwięku Gryphona. Zestaw duńskiej firmy to moje marzenie, na razie jeszcze niespełnione. Póki co McIntosh mi wystarcza i też daje dużo radości, ale może kiedyś... Kto wie. Artykuł o Metallice jeszcze przede mną. :)

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Moderatorzy: Maciej StryjeckiredakcjaModerator