HFM

Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie
  • Strona:
  • 1

TEMAT:

Jaki wzmacniacz Technics? 2018/01/18 22:34 #441344

Witajcie!
Jestem tu pierwszy raz i liczę na to, że któryś z bywających na forum znawców i specjalistów zechce odpowiedzieć na moje (być może naiwne) pytanie. Otóż mam stary tuner Technics ST-GT550 i nie mniej stary odtwarzacz CD Technics SL-PG440A. Chciałbym dokupić jeszcze wzmacniacz Technics, ale bardzo zależy mi na tym, żeby pilotem od tego wzmacniacza dało się sterować całym zestawem (wszystkimi segmentami jednym pilotem). Czy na przykład wzmacniacz SU-V500 z pilotem RAK-SU 129WH załatwi sprawę?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Jaki wzmacniacz Technics? 2018/01/19 13:33 #441348

Powinno działać tylko ... dlaczego takiego gniota wybrałeś ? To wzmacniacz na tzw. hybrydzie, która jak padnie to nie ma szans na nowy układ ani na zamiennik. Niestety chyba cała seria SU-V i SU-A z lat '90 jest na hybrydach, nawet najwyższe modele. Choć z drugiej strony jak padnie to na aukcjach pełno tego jest za grosze.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Jaki wzmacniacz Technics? 2018/01/19 20:39 #441353

Dzięki za odpowiedź. Jeżeli chodzi o tego "gniota", to na razie jeszcze tylko taki przykład. Chętnie przyjmę sugestie, jaki wzmacniacz w tej konfiguracji byłby lepszy.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez Gorazd.

Jaki wzmacniacz Technics? 2018/01/19 22:13 #441356

jakiś nie za stary kenwood ,onkyo ,pioneer, normalne naprawialne , bez ograniczań że tylko 8 om kolumny, pełno takich www.olx.pl/oferta/wzmacniacz-stereo-onky...p23R.html#8eff181c72 onkyo mam ten model wstydu raczej nie przynosi www.olx.pl/oferta/kenwood-ka-4040r-swiet...VADL.html#c9a3bc198d www.olx.pl/oferta/wzmacniacz-pioneer-a-4...n3rF.html#1fc64c28fe , na olx fajnie się można potargować ,sporo tam gratów kupiłem i bez problemów

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Jaki wzmacniacz Technics? 2018/01/20 20:25 #441364

Rozumiem, ale to by chyba oznaczało definitywne pożegnanie się z marzeniem o sterowaniu wszystkim jednym pilotem? Czy naprawdę wśród wzmacniaczy Technics nie było żadnych, na które można by spojrzeć łaskawszym okiem?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Jaki wzmacniacz Technics? 2018/01/20 21:09 #441365

łaskawszym okiem ,to trochę wyższe modele na allegro opisane jako kultowy hiend :) z cenami zaczynającymi się od ok.700 zł gdzie nowy kosztował 1300 bez sensu , bo te wzmacniacze niczym nie zabłysneły a są 2x droższe niż te co wskazałem , a do tego jak kolega pisał są na modułach scalonych , często nie lubiących 4 omowych kolumn i moc ich mizerna , za te pieniądze można mieć naprawdę przyzwoity ,,na pierwsze" hifi allegro.pl/wzmacniacz-harman-kardon-hk-9...970-i7096514701.html , nowoczesny i mocny ponad 2x90 w 8om , technicsy to 20 letnie graty , ale Twój wybór wybieraj z nowszych modeli im wyższy numer tego technicsa tym lepiej i tyle w kwestii wyboru lepszości

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Jaki wzmacniacz Technics? 2018/01/20 21:11 #441366

Były, ale znacznie droższe i ze starszych serii. A rozważałeś apkę na smarkofona, którą można nauczyć kodów i sterować sobie z niej wszystkim, włącznie z TV ?
Opcjonalnie możesz kupić jednak jakiś model z pasującej wizualnie serii SU-V albo SU-A, to zależy czy bardziej zależy Ci tylko na sterowaniu czy może jednak odrobinę z sentymentu na posiadaniu owianej legendą i tak pożądanej w PRL-u mitycznej wieży Technicsa ?
Pasuje mieć do tego jeszcze magnetofon i korektor, nawet jeśli będą stały nieużywane to jednak taka wieża jakiś tam swój urok ma.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Jaki wzmacniacz Technics? 2018/01/22 21:26 #441378

Dziękuję obu Kolegom, którzy zechcieli mi doradzić. Teraz, gdy już wiem trochę więcej, muszę sobie przemyśleć te uwagi i sugestie - no i potem na coś się zdecydować...

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

  • Strona:
  • 1
Moderatorzy: Maciej StryjeckiredakcjaModerator