HFM

Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie

TEMAT:

Sony SS-5050 2017/11/16 18:00 #440210

Albo może coś takiego: < allegro.pl/przetwornik-cyfrowo-analogowy...e7-a131-246e9680b528 >? Czy to nie jest odpowiednik Lindy 20376, tylko tańszy, bo bez wejść cyfrowych, których nie potrzebuję?

W sumie to są profesjonalne odtwarzacze, typu Fiio X1, X3, X5, ale na zewnątrz wychodzą małym jackiem słuchawkowym. Znowu jak przetworniki wychodzą już na zewnątrz przez RCA, to zaś nie mają odtwarzarki. A istnieje coś, co by miało w sobie dobrą odtwarzarkę plików dźwiękowych, porządny DAC, oraz wychodziło na zewnątrz przez RCA i nie kosztowało tysiączków...? To trochę tak, jak było za komuny: jeśli przerzutki, to kolarzówka na cienkich oponach, jak wygodniejsze grubsze opony, to brak przerzutek... Aż wreszcie ktoś wpadł na pomysł, połączył jedno z drugi i powstał rower górski, który podbił świat! B)

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Sony SS-5050 2017/11/16 20:14 #440213

a ta Twoja zagranica to ? Honduras ,Etiopia :) , masz w Polsce znajomych to kupią co chcesz i wyślą
a najbardziej namawiał bym na,pożyczenie, kupienie jakiegoś taniego 200 300zł odtwarzacza CD i zobaczenie jak to może zagrać , miałbyś porównanie z tymi mieszankami daco peceto ,telfonowymi , bo jak się okaże że kenwood + CD + sony to poracha , nie Twoja bajka , a będziesz szukał winy w dacach

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez Jarek2176.

Sony SS-5050 2017/11/19 18:34 #440226

Panowie, na razie najbardziej mnie przekonuje to: < allegro.pl/przetwornik-cyfrowo-analogowy...246e9680b528#thumb/1 >, żeby puścić PC'ta i telefon na kolumny. Jeśli jeszcze nie kupiłe, to tylko dla tego, że zastanawiam się czy istnieje i poszukuję czegoś małego, zgrabnego i nie tragicznie drogiego, coby miało jakiś w miarę porządny odtwarzacz cyfrowy, dobrego DAC'a i wyprowadzało syganł przez RCA. Czy ktoś z Was wie może o istnienu czegoś takiego, bo jak jest odtwarzacz (Fiio X1), to wychodzi małym jackiem. Jak jest RCA (FiiO D3), to nie ma odtwarzacza. Czy nikt nie stworzył czegość łączącego obie te funkcjonalności w jednym, małym, kompaktowym urządzeniu...? :dry:

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Sony SS-5050 2017/11/20 08:58 #440231

A jakiś odtwarzacz multimedialny jak np. jakiś DUNE by Ci nie podszedł ? Zresztą jest tego typu sporo tylko coś się słabo rozglądasz.
Jest jeszcze opcja opchnięcia Kenwooda i reszty cyfrowych gratów i kupienie sobie Cocktail Audio X10 lub nowszego X12.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Sony SS-5050 2017/11/21 21:27 #440252

Dzięki za sprzętowe sugestie. Sprawdziłem te odtwarzaczde multimedialne. w recenzjach piszą, że mają one rzeczywiście mnóstwo funkcji w jednym pudełku, ale krytykują je za kieplski "płaski" dźwięk... Jednak chciabłym, żeby te urządzenia miały jakiś w sobie potencjał, jeślibym z czasem zaczął zaopatrywać się w lepszej jakości pliki... A jeszcze wynalazłem coś takiego: < www.komputronik.pl/product/89110/logitech-squeezebox-touch.html >. Nieduże, nierozbudowane o funkcje, których raczej nie będę używał, a podobno niezły dźwięk dające urządzenie. Ma cyfrowy odtwarzacz, DAC'a i Jeśli dobrze rozumiem, to można z niego wyjść bezpośrednio przez RCA na wzmacniacz. Czy dobrze to roumiem?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Sony SS-5050 2017/11/23 10:49 #440349

Chyba tak, "Skłiz" to fajne urządzonko. Prawdę mówiąc myślałem, że już dawno go nie produkują. Ze dwa lata temu na AudioShow byli goście którzy napisali nowe oprogramowanie do niego dzięki czemu dało się na tym bączku puścić znacznie cięższe pliki niż starodawne 16/44,1 tak że potencjał to to ma.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Sony SS-5050 2017/11/27 06:05 #440426

Jeszcze takie pytanie: czy jeśli chodzi o kabel od wzmacniacza do kolumn, jeśli jest on sensownie gruby, jaki może on być długi zanim ta długość będzie miała negatywny wpływ na jakość przekazywanego sygnału i tym samym dźwięku?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Sony SS-5050 2017/11/27 08:42 #440427

O ilu metrach mówimy ?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Sony SS-5050 2017/11/27 12:57 #440428

15 - 20 m.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Sony SS-5050 2017/11/27 13:26 #440429

Trochę sporo ale 2x2,5mm2 spokojnie wystarczy.

Pamiętam, że dawno temu NAIM nawet zalecał długie kable i oferował do swoich zestawów długości rzędu 2x7,5m lub nawet 2x15m. Jak to uzasadniali, nie pamiętam. Pamiętam tylko, że często widziałem ich sprzęt stojący zupełnie z tyłu na bocznej ścianie. Pomyślicie - mikrofonowanie. Może, ale NAIM to tranzystory, a nie lampy więc ... :whistle:

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez John 1.5 V.

Sony SS-5050 2017/11/27 13:54 #440430

strasznie długaśne
a z NAIMEM, to chyba chodziło o to że nie stosował e wzmacniaczach cewek stabilizujących na wyjściach głośnikowych , robiły za nie firmowe kable właśnie długie

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Sony SS-5050 2017/12/01 01:39 #440447

Kupiłem w końcu to "FX-AUDIO FX01 DAC": < allegro.pl/przetwornik-cyfrowo-analogowy...246e9680b528#thumb/1 >... Szczyt techniki audio to to z pewnością nie jest, ale może na początek jakoś zagra... Co sądzicie? :-)

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Sony SS-5050 2017/12/01 10:04 #440448

Może się okazać, że niczego więcej nie potrzeba i chyba sam sobie taki kupię. Rozważam jeszcze FiiO Taishan (podobna cena tylko trochę więcej gniazdek) którego mógłbym używać też do TV.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Sony SS-5050 2017/12/03 16:51 #440460

Tylko że ten Fiio, o ile się nie mylę, to port mini USB ma tylko do zasilania, a danych cyfrowych chyba nim nie pobiera; w sumie też się nad nim zastanawiałem i dopiero w ostatniej chwili gdzieś się tego doczytałem...

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez deep-bass.

Sony SS-5050 2017/12/17 11:11 #440910

Finally, the big day has arrived! Właśnie podłączyłem wszystkie zabawki - grają pięknie! Przynajmniej w porównaniu z dotychczasowym efektem pochodzącym z dwugłośnikowego zestawu Creativa... ;-) A zapas mocy jest POTWORNY; po prostu ledwo ruszyłem potencjometrem głośności, a już chciało mi chatę rozwalić! :-) Dac'a podłączyłem pod "CD", ale są jeszcze inne opcje: "MD", "Type", "AUX", "Tuner" i "Phono"; czy to dobra opcja, którą wybrałem? Czy wybranie innej zrobiłoby w ogóle jakąś różnicę? I jeszcze z tyłu znalazłem jakiś miniaturowy przełącznik SL 16 / XS 8. Był on ustawiony na SL 16; czy tak powinien pozostać? A tak poza tym do czego on służy? Pozdrawiam

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez deep-bass.
Moderatorzy: Maciej StryjeckiredakcjaModerator