HFM

Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie
  • Strona:
  • 1
  • 2
  • 3

TEMAT:

jaki wzmacniacz do 8 tys. 2014/12/12 10:14 #420695

:) => już na początku Twojego wątku polecałem Ci tą integrę jako dobry nowy wzmacniacz aczkolwiek gdybym to ja szukał dobrej integry na 100% zacząłbym się układać z naszym forumowym Kolegą smykusem w sprawie kupna jego Gryphon'a...

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Zaskakująco duży wpływ może mieć kierunkowość bezpiecznika i trzeba na to zwrócić uwagę. U mnie zwykłe bezpieczniki w "dobrym" kierunku podobały mi się bardziej niż audiofilskie w "nieprawidłowym". => pit66 z Audiostereo

jaki wzmacniacz do 8 tys. 2014/12/12 10:34 #420696

Możesz mi dać link do nowej INTEGRY ....
dzisiaj jestem chyba nieprzytomny bo nic takiego nie mogę znaleźć.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

jaki wzmacniacz do 8 tys. 2014/12/12 11:09 #420697

  • Iro
  • Iro Avatar
  • Wylogowany
  • Hi-end
  • Hi-end
  • ...z konieczności streamuję radio internetowe
  • Posty: 4817
pisz PW do "smykus_starszy", albo odpowiedz na jego wpisy
> w zakładce SPRZEDAM (tam się na ogół zamieszcza chęć sprzedaży)


(15 sekund poszukiwania)

www.hi-fi.com.pl/forum/8-sprzedam/25090-...ia.html?limitstart=0

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

"... większość ludzi nie poznałaby dobrej muzyki, nawet gdyby podeszła ona do nich i ugryzła ich w dupę..."
Frank Zappa
Ostatnia edycja: przez Iro.

jaki wzmacniacz do 8 tys. 2014/12/12 19:14 #420700

resspEct_84 napisał: Ciekawa sprawa z tym Krellem, wzbudza podobne odczucia co niskie modele CA - albo sie je kocha albo nienawidzi. TV poleca, inni krytykuja, dla jednych gra cieplo, dla drugich zimno, dla jednych ma za duzo gory, innym jej brakuje, w zasadzie z latwoscia mozna znalezc o nim zupelnie rozne opinie.

Powodem tego stanu rzeczy są oczywiscie róznice w preferencjach każdego z nas ( dziwi mnie tylko rozpietość w ocenach) ale w przypadku urzadzen brzmieniowo przezroczystych i neutralnych moim zdaniem najczęsciej to wynik złego doboru urzadzeń towarzyszących .

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

MUZYKA

jaki wzmacniacz do 8 tys. 2014/12/12 19:18 #420701

Patrick napisał:

TV napisał: natknąłem się na okazyjkę krella:
www.tophifi.pl/krell-s300i.html

No , okazja jak cholera => gdyby mi kazali tego gówna słuchać przez kwartał po 3 godziny dziennie zapłaciłbym katalogową cenę żeby spierdzielali na drzewo z tym babolem :whistle:

Nie wiem co jest powodem takiej Twojej opinii o tym sprzęcie ? Choć wygląd dla mnie jest mało atrakcyjny to jednak w swoim przedziale cenowym, brzmieniowo to dobry sprzęt . Nawet więcej niż dobry choć oczywiscie nie jest to szczyt wszystkiego w tej cenie.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

MUZYKA

jaki wzmacniacz do 8 tys. 2014/12/12 19:27 #420702

Patrick napisał: Niskie modele czegokolwiek mają swoich wyznawców bardzo radykalnych w swoim do tych rzeczy uwielbieniu i nie ma dziwne.
W przypadkach takich jak parahajendy Krell'a z serii S ( na marginesie jeszcze większy babol niż kiepska seria KAV gdzie jeszcze chociaż obudowa i elementy składowe posiadały jakieś znamiona ponadprzeciętności) jest juz dodany pierwiastek małomiasteczkowego snobizmu => tutaj targetem marketingowców jest już lamer z ambicjami na audiofila wskazuje na to przede wszystkim tandetny , tombakowy tani blichtr jakim charakteryzuje się stylistyka urządzeń z tej serii oraz "strojenie" brzmienia dedykowane bardzo specyficznemu odbiorcy. Tutaj są zupełnie inne założenia niż dla odbiorców klamotów np. z serii FPB => musi być nazwa Krell oraz nachalna disco polo rzucająca sie agresywnie w oczy obudowa żeby nikt nie mógł u właściciela takowego "cuda" nie zauważyć.
Dźwięk w kategoriach bezwzględnych nie ma tutaj znaczenia => z góry wiadomo że będzie HE dla właściciela B)

Odwoływanie się tutaj ( i w wielu innych przypadkach gdzie mowa jest o Krellu) do serii FBI to nieporozumienie jakieś. Ciągle do tego wracasz. Toż to dwa odległę cenowo przedziały i żaden wzmacniacz na tej planecie w cenie urzadzen z serii KAV nie bedzie brzmiał na poziomie zarezerwowanym dla FBI. Chcesz oceniac jakieś urządzenie to oceniaj je obiektywnie a wiec w stosunku do innych urzadzen za podobne pieniądze. Kwestie wyglądu lepiej pominąć bo na temat urody lepiej nie dyskutować. Kazda potwora znajdzie swojego amatora.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

MUZYKA

jaki wzmacniacz do 8 tys. 2014/12/13 09:05 #420704

dyzma-69 napisał:

Patrick napisał:

TV napisał: natknąłem się na okazyjkę krella:
www.tophifi.pl/krell-s300i.html

No , okazja jak cholera => gdyby mi kazali tego gówna słuchać przez kwartał po 3 godziny dziennie zapłaciłbym katalogową cenę żeby spierdzielali na drzewo z tym babolem :whistle:

Nie wiem co jest powodem takiej Twojej opinii o tym sprzęcie ? Choć wygląd dla mnie jest mało atrakcyjny to jednak w swoim przedziale cenowym, brzmieniowo to dobry sprzęt . Nawet więcej niż dobry choć oczywiscie nie jest to szczyt wszystkiego w tej cenie.


=> kilkukrotny z nim i jego starszym bratem kontakt w kilku konfiguracjach => zawsze tak samo kiepsko....

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Zaskakująco duży wpływ może mieć kierunkowość bezpiecznika i trzeba na to zwrócić uwagę. U mnie zwykłe bezpieczniki w "dobrym" kierunku podobały mi się bardziej niż audiofilskie w "nieprawidłowym". => pit66 z Audiostereo

jaki wzmacniacz do 8 tys. 2014/12/13 09:15 #420706

dyzma-69 napisał:

Patrick napisał: Niskie modele czegokolwiek mają swoich wyznawców bardzo radykalnych w swoim do tych rzeczy uwielbieniu i nie ma dziwne.
W przypadkach takich jak parahajendy Krell'a z serii...

Odwoływanie się tutaj ( i w wielu innych przypadkach gdzie mowa jest o Krellu) do serii FBI to nieporozumienie jakieś. Ciągle do tego wracasz. Toż to dwa odległę cenowo przedziały i żaden wzmacniacz na tej planecie w cenie urzadzen z serii KAV nie bedzie brzmiał na poziomie zarezerwowanym dla FBI. Chcesz oceniac jakieś urządzenie to oceniaj je obiektywnie a wiec w stosunku do innych urzadzen za podobne pieniądze. Kwestie wyglądu lepiej pominąć bo na temat urody lepiej nie dyskutować. Kazda potwora znajdzie swojego amatora.


Jeśli już o ścisłość chodzi to w tym i innych wypadkach do FPB a mnie FBI , poza tym nie porównuje ich nigdy w kontekście brzmienia jako równorzędnych konkurentów kontekst jest najczęściej taki że jeśli właśnie o neutralne i na najwyższym poziomie granie chodzi to mamy serie FPB a ludki sobie mylnie wkręcają że babole z serii KAV i S to podobna liga.

W kwestii porównań na podobnych poziomach to S300 oraz 500 na śniadanie zjada pod każdym względem Denon 2020 a 500 ikonę serii KAV bez wysyłku najmniejszego chiński Audio Gd master 10.

Ciekawostka tak na marginesie => taki leniwy wapniak jak ja nie lansujący się na audioszale Elba ma więcej doświadczeń z różnymi nowymi modelami sprzętu niż audiofilni wyczynowcy od kabelków i innych czarodziejstw...

Może to właśnie jest klucz => zamiast koncentrować się na rzeczach miałkich warto w końcu na ziemie zejść i zająć się konkretami? B)

Pozdrawiam.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Zaskakująco duży wpływ może mieć kierunkowość bezpiecznika i trzeba na to zwrócić uwagę. U mnie zwykłe bezpieczniki w "dobrym" kierunku podobały mi się bardziej niż audiofilskie w "nieprawidłowym". => pit66 z Audiostereo

jaki wzmacniacz do 8 tys. 2014/12/15 10:28 #420766

na pewno krell zjada denona ???? Tam w środku to nie za wiele jest i podejrzanie wygląda. Do tego wygląda paskudnie.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

jaki wzmacniacz do 8 tys. 2014/12/15 10:47 #420767

Odwrotnie i...na pewno ;)

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Zaskakująco duży wpływ może mieć kierunkowość bezpiecznika i trzeba na to zwrócić uwagę. U mnie zwykłe bezpieczniki w "dobrym" kierunku podobały mi się bardziej niż audiofilskie w "nieprawidłowym". => pit66 z Audiostereo

jaki wzmacniacz do 8 tys. 2017/09/19 21:54 #439287

hej

odswiezam kotleta :)

integra do 8tys (+-2tys ;) )

Co wybrac zeby bylo naprawde warte wydanych pieniedzy jak pisal Patrick?

Narazie mam tak:

1. Denon pma2020ae i/lub pma2500ne (ten nowy)
2. Audio GD Master 10
3. Xindak PA-M albo xa6800RII (nie wiem czym sie do konca roznia)
4. Abrahamsen V30UP + V40UP (cos pieknego)
5. Technics SU-G700
6. Onkyo M-5000r + p-3000r
7. Vincent SV237

Rozumiem ze faworytami u mnie powinny byc Denon i Audio GD ale nie ukrywam ze:
-Abrahamsen mi sie strasznie podoba z wygladu (i moge udawac troche ze mam Electrocompaniet hehe)
-Onkyo i Technics z wygladu tez mi sie mega pododbaja
-Vincent nie dosc ze z wygladu mi sie podoba to jest hybryda wiec moge sobie lampki podmieniac + ladny pilot + 10W w klasie A + ma Loudness
ale nie wiem czy te konstrukcje czy tez i nawet firmy sa warte swoich pieniedzy (tak jak Denon i Audio GD jak w tym poscie bylo wczesniej) czy to znowu buble marketingowe pokroju yamahy, krella, Marantza i pioneera.
Zwlaszcza ten Vincent mnie kreci oraz Abrahamsen (onkyo troche przydrogie a o Technicsie malo wiadomo)

Nie jestem audiofilem ale melomanem - uwielbiam muzyke. Korektor na laptopie z ktorego slucham muzyki jest ustawiony na mega V i sie tego nie wstydze. Uwielbiam gleboki bas i/oraz lubie sluchac ambientu na niskim poziomie glosnosci wiec integra musi grac pieknie wtedy a nie dopiero jak ja rozkrece.
Dlatego tez wydaje mi sie ze pokretla Bass i Treble sa dla mnie dosc wazne no i Loudness tez sie moze przydac przy cichym sluchaniu prawda.

Prosze o pomoc i wypowiedzenie sie czy te moje propozycje (oprocz juz poleconych solidnych i 'uczciwie zbudowanych' Denona i Audio GD) to sa buble i sie placi za marekting a w srodku jest syf za 500zl czy sa to tez godne sprzety.

dzieki

ps.
Patrick, wyslalem Ci PW.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

jaki wzmacniacz do 8 tys. 2017/09/28 15:18 #439460

  • Juno
  • Juno Avatar
  • Gość
  • Gość
I co wybrałeś i dlaczego?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

jaki wzmacniacz do 8 tys. 2017/10/04 22:57 #439589

jeszcze nic bo nie wiem co wybrac hehe
Czekam az Patrick wejdzie na forum i mi cos powie :)

W gre wchodzi najbardziej 2020ae albo Vincent SV237 (bo ma Loudness a ja lubie umcyk umcyk i bum bum) oraz ten Technics mi sie podoba mega - z wygladu swietny jest.
PA-M tez ladny, tak samo Abrahamsen......kurde, za duzy wybor i nie wiem. Stad sie pytam ktore sa 'uczciwie' zrobione i wycenione.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

  • Strona:
  • 1
  • 2
  • 3
Moderatorzy: Maciej StryjeckiredakcjaModerator